Cesta k nám

na pešo

Z lanovky Vrátna

Štart

Horná stanica kabínky Chleb

0:30 h

Z Vrátnej doliny

Štart

Chata Vrátna

2:40 h

Z Turca

Štart

Trusalová (Zajacová, Autocamping - Trusalová)

2 h - 2:30 h

na skialpoch

Z Turca

Štart

Trusalová (Zajacová)

1:30 h - stredne náročná

Z lanovky Vrátna

Štart

Horná stanica kabínky Chleb

0:20 h - ľahká

Z Vrátnej doliny

Štart

Chata Vrátna

2:30 h - náročná

na bicykli

Z Turca

Štart

Trusalová (Autoalles)

2 h

CESTA K NÁM

Chatu pod Chlebom je možné navštíviť v každom ročnom období. Za pekného počasia Vám lokalita ponúkne krásne výhľady nielen na Chleb a Veľký Fatranský Kriváň, ale aj na Západné Tatry a Veľký Choč. Priamo pred chatou môžete vidieť hrebeň Nízkych Tatier, Veľkú Fatru a vpravo Martinské Hole.

Chata je pohodlne dostupná z Vrátnej doliny obľúbenou 8 – miestnou kabínkovou lanovkou. Zo Snilovského sedla od vrcholu lanovky prídete ku chate približne za 30 minút. Počas zimnej sezóny je cesta značená tyčami. 

Pre náročného turistu vedie ku chate turistický chodník popod lanovku po zelenej značke od Chaty Vrátna. Čaká Vás  strmý kopec. Dĺžka trasy je približne 2 hodiny a 40 minút. 

Z Turčianskej kotliny vedie turistická trasa ku Chate pod Chlebom od autokempingu z Trusalovej. Trasa vedie najprv po žltej, neskôr po zelenej značke. Výstup zaberie prbližne 2 hodiny a 30 minút. 

Na Chatu pod Chlebom je možné ísť i z dediny Šútovo, v ktorej sa nachádza vlaková stanica Šútovo – Rakovo pre osobné vlaky. Trasa vedie po modrej značke okolo Šútovského vodopádu cez Mojžišove pramene. Výstup trvá približne 3 hodiny. Na chatu zídete po žltej značke od vrcholu Hromové, z hlavného hrebeňa krivánskej Malej Fatry do 30 minút. Počas zimnej sezóny túto trasu nedoporučujeme.

Chata pod Chlebom je výborným miestom pre začatie menej náročných, ale aj náročných skialpinistických túr. Najobľúbenejšie sú výstupy na Veľký Fatranský Kriváň /1 709 m.n.m./ a Chleb /1 646 m.n.m/ Po hrebeni je možné dostať sa na Malý Fatranský Kriváň /1 671 m.n.m./, Poludňový Grúň /1 459 m.n.m./ a Stoh /1 607 m.n.m/.

Pred túrou doporučujeme overiť si stav lavínového nebezpečenstva, zistiť aktuálny stupeň a podmienky – u Horskej záchrannej služby vo Vrátnej. 

Užitočné informácie

NPMF

Národný park Malá Fatra

Návštevný poriadok

Naši partneri

Kontakt

chatapodchlebom@gmail.com

IMG_9602